• Çevrimiçi Gönderi 
  • Yazar Rehberi
  • Telif Hakkı Düzenlemesi
  • Gizlilik Beyanı

Çevrimiçi Gönderi

Güncelleme aşamasında.

Yazar Rehberi

Dergimiz APA 7 (2020) kurallarına göre makaleleri düzenlemekte ve çalışmaların en son çıkan APA formatına göre hazırlanmasını talep etmektedir. Buna göre dergimizde kullandığımız metin içi ve metin sonu kaynakça örnekleri aşağıdaki linkteki kurallara göre edinilip makalenin yazım diline göre uygulanacaktır. Ayrıca Dergimize ait makale şablonu için bu linke tıklayabilirsiniz.(Word formatı için docx)

 https://apastyle.apa.org/style-grammar-guidelines/references/examples#textual-works

Başvuru Kontrol Listesi

Dergimize gönderilen başvuru sürecindeki makalelerin aşağıda belirtilen şartların tamamına uygunluğu kontrol edilmelidir. Bu şart veya şartlara uymayan makale ve bildiriler yazarlara geri iade edilecektir.

  • Dergimize gönderilen makale veya bildiri daha önce yayınlanmamış ve yayımlanmak üzere herhangi bir dergiye değerlendirilmek üzere sunulmamış olmalıdır.
  • Buraya eklenen sitil ve bibliyografik gereksinimler Dergi Hakkında kısmındaki Yazar Rehberi'nden görülebilir.

Telif Hakkı Düzenlemesi

Tatvan Akademik Araştırmalar Dergisine gönderilen makale veya bildiriler için yazarlardan imzalı olarak “Telif Hakkı Devri” yazısı alınacaktır. Yazarlar “Telif Hakkı Devri” yazısını imzalayarak göndermedikleri takdirde yayınları işleme alınmayacaktır. Yayın aşamasına olan makale veya bildirilere yazarlarınca sonradan hiçbir eklenti yapılamayacaktır.

 

Gizlilik Beyanı

Bu dergi sitesindeki isimler ve elektronik posta adresleri bu derginin belirtilen amaçları doğrultusunda kullanılacaktır. Diğer amaçlar veya başka bir bölüm için kullanılmayacaktır.